Kolejli Yazarlar, Kolejli Okurlarıyla Buluşuyor.

Edebiyat Kulübümüzde her ay, Derneğimiz zoom hesabı aracılığıyla, ayın kitabına dair görüş ve düşüncelerimizi dile getirdiğimiz, yazarımıza sorular sorma imkanını bulduğumuz toplantılarla bir araya geliyoruz. Bu ayki kitabımız, Gamze Güller’78’nin Durmuş Saatler Dükkanı kitabı.

 

”Sesi bu alacalı karmaşayı orta yerinden yarıp geçiyor. Saatler susuyor. Hafifliyorum. Kafamın içinde sıralamaya çalışıp durduğum her şey gevşiyor, düğümleri çözülmüş gibi sarkmaya başlıyor. Guguklu saatler, pilli saatler, kurmalı saatler duruyor. Ben duruyorum…”

Belalı gemilerde ateşle tek vücut olan mürettebat, paranoyak zihinler, rüyaların derinliklerinden sökülüp çıkarılan ılık ılık atan yürekler, post mortem fotoğraflar ve zamana yenilen aşklar, hasta ruhlu yazarlar, buz tutan kimsesiz nehirler, basit öğle yemeklerinde konuşulan gizemli ölümler, dev soyundan gelen nahif insanlar…

Durmuş Saatler Dükkânı, zaman mefhumuyla meselesi olan, bitmek bilmeyen döngülerden şikâyetçi, üzerine sis çökmüş büyülü öykülerden oluşuyor. Gamze Güller, tekinsizliğine rağmen karanlığın karşı konulmaz cazibesini, sade ve etkileyici bir üslupla anlatıyor.

29 Kasım Pazartesi akşamı saat 20.00’de zoom üzerinden gerçekleşecek etkinliğimize tüm kitapseverleri bekliyoruz.

Etkinlik videosunu InstagramFacebook ve Youtube hesaplarımızdan izleyebilirsiniz.

Etkinlik videosunu InstagramFacebook ve Youtube hesaplarımızdan izleyebilirsiniz.

Etkinlik Detayları

Moderatör: Şebnem Süslüay'86

Tarih: 29.11.2021

Saat: 20.00

ZOOM Toplantı ID: 895 2120 8677 Şifre: 291121