Bilgisayar Bağış Kampanyası

Tüm Çocuklar Eşit Hak ve Fırsatlara Sahip Olmalıdır

Salgınla mücadele sürecinde hayatımıza giren uzaktan eğitim, hepimiz için yeni bir tecrübe oldu. Hiç şüphesiz ki, içinde bulunduğumuz pandemi sürecinden en çok etkilenen çocuklarımız oldu.

Okulların eğitime ara vermesi ve akabinde eğitimin online olarak sürdürülmesi kararı, Ankara Büyükşehir Belediyesi’ni harekete geçirdi. Büyükşehir Belediyesi bir çağrıda bulunarak ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırılmak üzere; yeni veya ikinci el tablet ve bilgisayar bağış kampanyası başlattı.

Tüm çocukların eşit hak ve fırsatlara sahip olması gerektiğine duyduğu inançla Derneğimiz, Büyükşehir Belediyesi’nin bu çağrısını Ankara ile sınırlı kalmayıp yurt içinde ve hatta yurt dışında mümkün olduğu kadar çok Kolej mezununa duyurdu. Dönem Elçileri, çocuk kalbine dokunan bu özel çağrıya tam destek vererek, tüm dönem arkadaşlarını katkıda bulunmaya çağırdılar ve ne kadar önemli olduklarını bir kez daha ortaya koydular. Tüm süreç, Derneğimiz tarafından titizlikle takip edildi. Sonuçta, TED Ankara Koleji mezunları tarafından alınan 115 adet yeni masaüstü bilgisayar, 6 Mayıs tarihinde, mezunları temsilen Dernek Başkanı Necdet Akdaş ve Başkan Yardımcısı Aslı Dal tarafından Ankara Büyükşehir Belediyesi yetkililerine teslim edildi. Parçası olmaktan onur duyduğumuz, örnek bir proje olarak sonuçlanan çalışmamız; hem yazılı hem de görsel basında yer alarak tüm Türkiye’de ses getirdi.

Unutmamak gerekir ki bizler, ‘Birlikte Güçlüyüz.’
Tüm mezunlarımıza yürekten teşekkür ederiz.

Haber Görselleri

Görselleri görüntülemek için üzerine tıklayın.