Edebiyat Kulübü ”Konuşmaktan Korkmuyorum”

Edebiyat Kulübümüzde her ay, Derneğimiz zoom hesabı aracılığıyla, ayın kitabına dair görüş ve düşüncelerimizi dile getirdiğimiz, yazarımıza sorular sorma imkanını bulduğumuz toplantılarla bir araya geliyoruz. Bu ayki kitabımız, Fulya Akbuğa’94’ün Konuşmaktan Korkmuyorum kitabı.

Bu kitapta, “Her ne kadar ‘sahne korkusu’, ‘konuşma kaygısı’ gibi kavramlardan söz ediyor olsak da şu bir gerçek ki toplum önüne çıkmak herkesi heyecanlandırır. Kimi insanlar için apartmandaki yönetim toplantısında konuşmak büyük bir mesele iken, kimisi mikrofon gördüğünde gerilmeye başlar. Bazı insanlar sosyal ortamlarında çok rahat ve esprili oldukları hâlde, konu bir iş toplantısı ise adeta ‘dut yemiş bülbül’ kesilirler. Bazı kimseler ise mecbur kalmadıkça hiçbir ortamda konuşmak istemezler.

Bir de konuşmak isteyip de konuşamayanlar var. Onlar için dikkatleri üzerine çekmek zorunda kalacakları her ortam azaptır. Hem özel hissetmek isterler hem de böyle durumlarda ne yapacaklarını bilemezler.”

Fulya Akbuğa yılların verdiği tecrübe ve akademik birikimini yansıttığı bu kitabında her kesimden insanı konuşmaktan korkmamaya davet ediyor…

25 Nisan Pazartesi akşamı saat 20.00’de zoom üzerinden gerçekleşecek etkinliğimize tüm kitapseverleri bekliyoruz.

Toplantı ID: 836 4219 0419 Şifre:25042022

Etkinlik Detayları

Tarih: 25.04.2022

Saat: 20.00